fotogaleriaaktualnościrozmowa miesiąca księga gości słowo dniakontakt

Śmierć i pogrzeb naszej Siostry
 

 

 


Turnusy rehabilitacji leczniczej w Dziele Pomocy Chorym "Promień" w Mariówce


Od 1 sierpnia 2011r w nowym dziele Zgromadzenia rozpoczęły się turnusy rehabilitacji leczniczej. Z turnusów mogą skorzystać osoby chodzące, szczególnie cierpiące na choroby neurologiczne, reumatologiczne, pourazowe oraz choroby narządu ruchu. Prowadzony jest też program leczenia kobiet po operacjach sutka oraz osób z osteoporozą.

Mariówka (powiat Przysucha, województwo mazowieckie) to miejscowość położona w słonecznej kotlinie, u podnóża Gór Świętokrzyskich w Obrębie Obszaru Krajobrazu Chronionego "Lasy Przysusko-Szydłowieckie" o walorach przyrodniczo - krajobrazowo - mikroklimatycznych. Swoisty klimat przepełniony ciszą i czyste powietrze predysponują to miejsce do rehabilitacji leczniczej a także do wypoczynku i odzyskania równowagi psychofizycznej.
Usytuowanie w odległości 500 m od drogi krajowej zapewnia łatwy dojazd.

Turnusy 7, 14, 21, 28 - dniowe, rozpoczynają się zakwaterowaniem w pokoju w niedzielę w godz. 14-20, a kończa się w sobotę do godz. 14.

Pokoje są 2-osobowe, istnieje możliwość rezerwacji pokoju jednoosobowego. Pacjent sam decyduje o długości turnusu, przyjmowany jest bez skierowania.

Przed rozpoczęciem rehabilitacji każdy pacjent jest badany przez lekarza i kwalifikowany do odpowiedniego leczenia. W ramach pobytu pacjentowi zapewniamy: 5 zabiegów dziennie, w sobotę 3 zabiegi, pełne wyżywienie i zakwaterowanie.

W ramach rehabilitacji proponujemy cieplolecznictwo, wodolecznictwo, światłolecznictwo, laseroterapię, elektrolecznictwo, lecznie polem magnetycznym i ultradźwiękami, masaż, kinezyterapię, terenoterapię, stałą opiekę lekarską i psychologiczną, muzykoterapię, edukację zdrowotną.

Ośrodek współpracuje z Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu oraz z Centrum Kardiologi Józefów.

W pobliżu Mariówki znajduje się Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, Szydłowiecke Centrum Kultury - Zamek w Szydłowcu (Zamek Szydłowieckich i
Radziwiłłów, Pałac Radziwiłłów), Pałac Odrowążów w Chlewiskach, zabytkowe kościoły i kapliczki, które warto zwiedzić.

Cena turnusu 7-dniowego wynosi 700zł, 14-dniowego - 1400zł, 21-dniowego - 2100zł i 28-dniowego - 2800zł.
Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 25zł za dobę.

Dane adresowe
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PROMIEŃ
Mariówka 1, 26-400 Przysucha
NIP 601-007-98-39
REGON 006228879-00093
tel. 48 675-01-37
www.promien.mariowka.net

 
fotogaleriaaktualnościrozmowa miesiącaksięga gościsłowo dnia


Dom Generalny: Mariówka 3, 26-400 PRZYSUCHA tel. (0 48) 675 17 28, sluzki@op.pl