fotogaleriaaktualnościrozmowa miesiąca księga gości słowo dniakontakt

Spotkanie Zarządów - 27 IV- 3V 2007
Spotkanie Zarządów
Litwa, 27VI - 3V 2007W dniach od 27 kwietnia do 3 maja odbywało się, z inicjatywy zarządu generalnego, spotkanie członkiń zarządów z prowincji polskich i litewskiej.


Tym razem miejscem spotkania był dom sióstr w Wilnie, znajdujący się w dzielnicy Kolonia Wileńska. Po drodze zwiedziłyśmy piękny pałac na wyspie w Trokai. Korzystając z pobytu w Wilnie, nie sposób było nie odwiedzić miejsc bliskich sercu. Uczyniłyśmy to w niedzielę. Modliłyśmy się najpierw podczas Eucharystii w Ostrej Bramie przed Matką Bożą Miłosierdzia. Potem nawiedziłyśmy kilka kościołów, dostrzegając z jakim trudem, po latach zniszczenia, odzyskują swe piękno. Oglądałyśmy panoramę miasta z Góry Trzech Krzyży. Oddałyśmy hołd św. Kazimierzowi w katedrze, a w drodze powrotnej do domu sióstr, modliłyśmy się za Polaków spoczywających na cmentarzu "Na Rosie". Kolejne dwa dni były wypełnione wsłuchiwaniem się w przygotowane referaty i dyskusją nad zawartymi w nich treściami oraz rozpatrywaniem spraw bieżących Zgromadzenia. Istotną część podczas spotkania stanowiła również rozmowa na temat form przeżywania w Zgromadzeniu dziewięcioletniej nowenny przed rocznicą 100-lecia śmierci bł. o. Honorata, która wypada w roku 2016. W ostatnich dniach pobytu zostały zaplanowane spotkania ze wspólnotami sióstr w domu prowincjalnym na Litwie, w Poniewieżu oraz z siostrami Delegatury Łotewskiej w Rydze. Miałyśmy możliwość odbycia krótkiej wycieczki turystycznej po Rydze i zwiedzenia kościołów różnych wyznań oraz bardzo ciekawego architektonicznie rynku Starego Miasta.
Poprzez codzienną Eucharystię, medytację i bogatą Liturgię Godzin umacniałyśmy się duchowo w tych dniach, aby z Bożą mocą podjąć po powrocie czekające nas zadania i codzienną służbę wobec sióstr z różnych wspólnot w prowincjach.

 

przygotowała: s.Małgorzata

fotogaleriaaktualnościrozmowa miesiącaksięga gościsłowo dnia


Dom Generalny: Mariówka 3, 26-400 PRZYSUCHA tel. (0 48) 675 17 28, sluzki@op.pl