fotogaleriaaktualnościrozmowa miesiąca księga gości słowo dniakontakt

Siostry Rwandyjki na festynie - 16 VI 2007
Siostry Rwandyjki na festynie

Mariówka, 16 VI 2007Rada rodziców uczniów gimnazjum ze szkoły w Mariówce zorganizowała festyn na boisku szkolnym w dniu 16 czerwca. Gościem specjalnym festynu były dwie siostry służki - Rwandyjki, które przyleciały do Polski, aby uczestniczyć w zakonnej formacji.


Rada rodziców uczniów gimnazjum ze szkoły w Mariówce zorganizowała festyn na boisku szkolnym w dniu 16 czerwca 2007 r.. Zaprosiła do wspólnej zabawy uczniów wszystkich szkół w Mariówce, ich rodziców oraz społeczność lokalną. Gościem specjalnym festynu były dwie siostry służki - Rwandyjki, które przyleciały do Polski, aby uczestniczyć w zakonnej formacji. Siostry zaprezentowały zebranym swoje regionalne tańce i zaprosiły do wspólnej zabawy przy afrykańskich rytmach. Samo ich pojawienie się na festynie wywołało już entuzjazm, ponieważ w przeddzień spotkały się z młodzieżą i dziećmi, by opowiedzieć o swojej ojczyźnie i podczas pokazu medialnego przybliżyć realia swego codziennego życia.
Dla uczestników festynu zostały przygotowane różne atrakcje: wystąpiła młodzieżowa orkiestra dęta, odbył się pokaz wyposażenia samochodu Ochotniczej Straży Pożarnej, rozegrano konkursy sprawnościowe, uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności teatralne i taneczne, chętni mogli jeździć konno,. były stoiska z loterią fantową, w której każdy los wygrywał, a także stoiska z domowymi wypiekami i gilem za niewielką opłatą, zorganizowano mini zakład fryzjerski. Spotkanie zakończyła wspólna zabawa.
Rodzice, podejmując taką inicjatywę w porozumieniu w dyrekcją szkoły, postawiłi za cel zarówno integrację społeczności szkolnej i lokalnej, jak również pozyskanie środków finansowych na zakup nagłośnienia dla szkoły. Na zakończenie wspólnego spotkania uznali, że festyn może się wpisać na stałe w harmonogram imprez szkolnych.
Trzeba dodać, że siostry Rwandyjki swą otwartością i bezpośredniością ujęły nie tylko uczestników festynu, ale każdą z sióstr domu generalnego od momentu swojego przybycia do nas.

 

przygotowała: s.Małgorzata

fotogaleriaaktualnościrozmowa miesiącaksięga gościsłowo dnia


Dom Generalny: Mariówka 3, 26-400 PRZYSUCHA tel. (0 48) 675 17 28, sluzki@op.pl