fotogaleriaaktualnościrozmowa miesiąca księga gości słowo dniakontakt

Piesza pielgrzymka do Aglony - 2-15 VIII 2009Piesza pielgrzymka do Aglony
2-15 VIII 2009 


"Dusza moja pragnie Boga, Boga żywego..." (Ps 42:3)
Pod takim motto w dniu 2 sierpnia wyruszyła piesza piegrzymka do Aglony na Łotwie z kościoła św. Alberta w Rydze. W porównaniu z Polskimi grupami można powiedzieć nas było nie wielu tylko 35 osób (niektóre osoby odeszły, inne dołączyły), nasza grupa można powiedzieć była młodzieżowa bo średnia wieku była 16-17 lat.Wędrowaliśmy 12 dni jak Izraelici "przez pustynię" aż wreszcie 13.sierpnia weszliśmy do ziemi obiecanej - Aglony. Każdy przed obrazem Matki Bożej i za jej wstawienictwem jeszcze raz zaniósł swoje intencje, które niósł w swoim sercu przez całą drogę.
Pierwszy wieczór był poświęcony integracji grupy, abyśmy mogli jeden drugiego lepiej poznać i losowaliśmy osobę, za którą w sposób szczególnie będziemy modlić się i troszczyć się w drodze (na przykład przesylając przez inną osobę jakieś słodycze itp.).
Pierwsza konferencja przypomniała nam wszystkim, że jesteśmy powołani do świętości na tej drodze, na której znajdujemy się. Za przyklad była podana rodzina św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Dalej wgłębialiśmy się jaką role ma w naszym życiu modlitwa. Także byla podkreślona rola Euharystii, którą mieliśmy codziennie dzięki o. Kriszjanowi (Krišj?nis Dambergs), który miał nad nami pieczę duchową i prowadził większość konferencji, a także rozmowy indywidualne. Dotkneliśmy także tematy spowiedzi, czyli rozmawialiśmy o grzechu i o 10-ciu przykazaniach. Rozważaliśmy rolę Ducha Świętego w naszym życiu codziennym, a także o powołaniu bycia kobietą i mężczyzną, i jakie zachodzą między nimi różnice. Wieczorami tym tematom towarzyszyło dzielenie się w małych grupach na dany temat, czy wogóle o tym, co dotkneło nas w ciągu dnia. Był wieczór poświęcony modlitwie wstawienniczej, gdzie podczas adoracji Najświętszego Skaramentu i śpiewów uwielbienia, inni modlili się za tych, którzy pragneli tego.
Szczególnym czasem była godzina milczenia po przeczytaniu fragmentu z Pisma Świętego, po której też można było dzielić się swoimi przeżyciami. Podczas drogi towarzyszyli nam różne modlitwy: godzinki do Matki Najświętszej, modlitwa różańcowa i przeróżne śpiewy z starego i nowego repertuaru, które nam pomagały iść dalej i dodawały otuchy. Mieliśmy własne radio (prowadzone przez młodzież) i były oczywiście różne dedykacje!
Chiałoby się życzyć sobie i calej grupie, aby te doświadczenia obecności Bożej i różne przeżycia wyniesione z pielgrzymki, przyniosły obfity owoc w życiu codziennym i pomagały wzrastać w świętości!!!


s. Marika

 

fotogaleriaaktualnościrozmowa miesiącaksięga gościsłowo dnia


Dom Generalny: Mariówka 3, 26-400 PRZYSUCHA tel. (0 48) 675 17 28, sluzki@op.pl