fotogaleriaaktualnościrozmowa miesiąca księga gości słowo dniakontakt

Bożonarodzeniowe "darki" od Pana JezusaBożonarodzeniowe "darki" od Pana Jezusa

kliknij na wybrany obrazek!
Na Pasterkę do kaplicy domu generalnego w Mariówce przychodzi spora grupa ludzi świeckich, którzy wraz z siostrami witają Nowonarodzonego Jezusa - Boga z nami. Figura Dzieciątka wnoszona przez Księdza Kapelana składana jest w żłóbku, a potem celebrowana jest uroczysta Msza Święta, na zakończenie której każdy uczestnik losuje "darek" od Pana Jezusa.

Jest to jedna ze starszych i piękniejszych tradycji w naszym Zgromadzeniu. Uświadamia nam prawdę, że to Bóg jest Tym, który zawsze obdarowuje. On, który w swoim Synu daje nam WSZYSTKO, w małym symbolu bożonarodzeniowego "darku" przynosi każdej osobie jakąś cnotę, łaskę i zaprasza do rozwijania jej w sobie.

Od tego roku "darki" nabrały nowej szaty graficznej i nowych treści zaczerpniętych z Pism bł. Honorata Koźmińskiego. Każdy z nich jest zaproszeniem do kształtowania w sobie postawy dziecka Bożego. Bóg, który w swej nieskończonej miłości uniżył się aż po zwierzęcy żłób i bezbronność dziecka daje nam przykład, kim mamy się stać, aby wejść do Jego Królestwa. Od chwili chrztu staliśmy się dziećmi Bożymi i tej godności oraz tej cechy "maleńkości" nie wolno nam zaprzepaścić. Tajemnica Bożego Narodzenia to również przypomnienie prawdy, że rzeczywiście w Jezusie Chrystusie jesteśmy wszyscy dziećmi Bożymi. A nasze bożonarodzeniowe "darki" niech opromienią świąteczny czas i pomogą do radosnego przeżywania go.fotogaleriaaktualnościrozmowa miesiącaksięga gościsłowo dnia


Dom Generalny: Mariówka 3, 26-400 PRZYSUCHA tel. (0 48) 675 17 28, sluzki@op.pl