fotogaleriaaktualnościrozmowa miesiąca księga gości słowo dniakontakt

Szkoły w MariówceSzkoły w Mariówce


Rodzinne święto

W czerwcu Katolicka Szkoła Podstawowa w Mariówce przeżywa jedno z najpiękniejszych świąt. Od kilku już lat obchodzimy razem Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka, czyli przeżywamy święto rodzinne.

Rozpoczynamy zawsze wspólną Mszą Świętą, podczas której dzieci obejmują służbę liturgiczną. One też przygotowują się do tego święta najbardziej aktywnie: uczą się wierszyków, piosenek, własnoręcznie robią upominki. W tym roku dzieci z zerówki zatańczyły dla swoich rodziców krakowiaka. Oczywiście dla wszystkich był to najradośniejszy punkt dnia.

Na początek szkolne koło teatralne zaprosiło do obejrzenia inscenizacji pt. "Duży zielony problem" opowiadającej o pewnej, nieco ekscentrycznej, rodzinie i jej zabawnych perypetiach. Następnie każda klasa zaprezentowała swój program przygotowany dla swoich rodziców. Spotkanie zakończyliśmy radosnym poczęstunkiem w szkolnej jadalni.Polsko-niemieckie spotkanie uczniów

Uczniowie liceum w pierwszych dniach czerwca (7-13) gościli uczniów z katolickiej szkoły w Biesdorf w Niemczech. Było to już kolejne spotkanie w ramach programu COMENIUS. Tegorocznym tematem był "zrównoważony rozwój" związany z ekologicznym stylem życia i rozwojem cywilizacji. W celu poszerzenia swojej wiedzy w tej dziedzinie odwiedzili Zakład Utylizacji Śmieci w Radomiu, gdzie miała miejsce praca w grupach. Uczniowie, podzieleni na grupy polsko-niemieckie, przygotowywali plakaty promujące ekologię w życiu indywidualnych użytkowników. Natomiast w ramach poznawania polskiej kultury i historii, zwiedzili Kraków oraz obóz koncentracyjny Auschwitz - Birkenau. Na weekend wyjechali do rodzin naszych uczniów. Ostatnie przedpołudnie spędzili na prezentacji swoich prac oraz talentów artystycznych. Uczniowie z obu szkół wypowiedzieli się bardzo pozytywnie o tym spotkaniu.
fotogaleriaaktualnościrozmowa miesiącaksięga gościsłowo dnia


Dom Generalny: Mariówka 3, 26-400 PRZYSUCHA tel. (0 48) 675 17 28, sluzki@op.pl