biografiaduchowośćsłowa o Ojcumodlitwymyślihistoria Służek

Z wypowiedzi
o bł. Honoracie


Jan Paweł II
"Inne sprawy znam dzięki informacjom Kongregacji do spraw Świętych, tę zaś znam osobiście. Ojciec Honorat jest wielką postacią. Trzeba, aby poznał go cały Kościół."


Stefan Kard. Wyszyński, Prymas Polski
"O. Honorat nie był filozofem. Mówią, że nie był też prawnikiem. Prawdopodobnie można by jeszcze wiele powiedzieć o tym, kim nie był. Ale był człowiekiem niesłychanie mądrym, patrzącym w przyszłość i przewidującym rozwój świata i Kościoła."

abp Ignacy Tokarczuk
"Zgromadzenia O. Honorata były wielkim błogosławieństwem... I dlatego, kiedy patrzymy na XIX w., na historię Kościoła... to trzeba podkreślić, że O. Honorat należy do najbardziej wybitnych osobistości życia narodowego i kościelnego. Może za mało się o nim wie, ale to jest postać na miarę historyczną."

Wspomnienie Pii Górskiej
"Co do samego Ojca - to nikt z nas go nie widuje. Ten mnich będący duszą całego splotu męskich i żeńskich zgromadzeń - jest zawsze niewidzialny. Postawił sobie zasadę nieprzyjmowania gości gdzie indziej, jak w konfesjonale, a w razie potrzeby komunikowania pisał do nich listy. (..) Otaczały go w mrocznej kaplicy gromady osób o twarzy przeoranej wysiłkiem, ubogich, skupionych i wyczekujących. Wiem, że ci ludzie są zakonspirowanymi uczestnikami <sprawy>, pracują z narażeniem życia nad duchowym odrodzeniem Polski i przychodzą do Ojca po słowa umocnienia, rady lub nakazu."
duchowośćsłowa o Ojcumodlitwymyślihistoria Służek

Dom Generalny: Mariówka 3, 26-400 PRZYSUCHA tel. (0 48) 675 17 28 sluzki@op.pl