| Kontakt | Sekretariat misyjny
Aktualności
Historia Placówki i dzieła Świadectwa i listy Adopcja Serca Album misyjny Patronat Misyjny  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Śluby wieczyste siostry Bernadette Nyirampame - Shangi 28.11.2010. r.

W pierwszą niedzielę Adwentu, 28 listopada 2010, Delegatura Afrykańska przeżywała wielką radość, celebrując śluby wieczyste s. Bernadety Nyirampame. Eucharystii przewodniczył Ekscelencja Ksiądz Biskup Jean Damasc?ne Bimenyimana, Ordynariusz diecezji Cyangugu, w rodzinnej parafii s. Bernadety - Shangi - w obecności kapłanów, zakonników i zakonnic oraz wiernych świeckich. Po homilii i po Litanii do Wszystkich Świętych, s. Bernadeta potwierdziła słowami profesji zakonnej swoje całkowite oddanie się Oblubieńcowi Jezusowi, przed całym ludem Bożym zebranym w świątyni. Panowała atmosfera radości i szczęścia i zadziwienia wobec tego dobrowolnego aktu oddania się Bogu na zawsze.


Ks. Proboszcz parafii Shangi wita gości


S. Marie Therese Mukashyaka przybliża historie i misje Zgromadzenia

Procesja na wejście
Procesja na wejście

Okolicznościowe przemówienia miały na celu dziękczynienie Bogu za dar konsekracji i za radość, którą ona obdarza. Ksiądz Biskup podziękował w sposób szczególny Matce Przełożonej za to, że zaakceptowała propozycję, aby ta ceremonia ślubów wieczystych odbyła się w parafii Shangi. Jest to dobre świadectwo dla wszystkich, swego rodzaju akcja powołaniowa nie tylko do Sióstr Służek, ale i do innych wspólnot w Kościele.


Bernadette w otoczeniu Delegatki, Mistrzyni i Rodziców


Ks. Biskup i kapłani koncelebrujący Eucharystie

Litania do Wszystkich Świętych
Akt profesji wieczystej s. Bernadety

Przełożona Delegatury s. Jolanta Kostrzewska podziękowała wszystkim obecnym za odpowiedź na nasze zaproszenie. Podkreśliła, że życie zakonne świeci przed Bogiem tak, jak lampka przed Tabernakulum, dając jednocześnie świadectwo obecności Boga w tym świecie. Knot tej lampy to jest wiara, płomień to miłość, a olej, który "żywi" płomień to modlitwa, ofiara, zaparcie się siebie. Aby ta lampa mogła płonąć, potrzeba dużo oleju. Życie codzienne dostarcza tego cennego paliwa, aby ci wszyscy, którzy się do niej zbliżają, zostali oświeceni, ogrzani i doprowadzeni do Boga.


Modlitwa konsekracyjna nad profeska wieczysta


Gratulacje Ks. Biskupa

Gratulacje Delegatki i Mistrzyni
Procesja z darami na Ofiarowanie


Ks. Biskup i kapłani koncelebrujący


Taniec dziękczynny dzieci po komunii świętej

Taniec dziękczynny profeski wieczystej i całej wspólnoty eucharystycznej po komunii św.
Podziękowanie s. Bernadette

Po Eucharystii był ciąg dalszy świętowania. Dźwięki muzyki rozległy się na podwórku przed plebanią, na placu pięknie udekorowanym przez siostry, aby przyjąć gości.


Podziękowanie s. Jolanty Kostrzewskiej Przełożonej Delegatury Afrykańskiej


Podziękowanie Rodziców s. Bernadette

Przyjecie po Eucharystii
Przyjecie po Eucharystii - goście z rodziny


Śpiewy przegotowane przez kandydatki, nowicjuszkę i juniorystki


Scenka przygotowana przez kandydatki i juniorystki - O. Honorat jako spowiednik

Scenka cd. - pierwsze trzy Siostry Służki powierzają się Niepokalanej
Prezenty od Rodziny i znajomych

Były śpiewy i tańce w wykonaniu naszych najmłodszych sióstr: kandydatek, postulantek, nowicjuszki i juniorystek. Przygotowały one również bardzo ciekawą scenkę z życia i misji naszego Założyciela, błogosławionego Ojca Honorata. Radosne obchody uroczystości ślubów wieczystych s. Bernadety zakończyły się błogosławieństwem końcowym Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jean Damascene Bimenyimana.


Prezenty od Sióstr zakonnych


Przywitanie w domu rodzinnym

Świętowanie w domu rodzinnym s. Bernadette - taniec dzieci
Świętowanie w domu rodzinnym s. Bernadette - przemówienia


S. Bernadette w otoczeniu współsióstr i kandydatek


 

Oto kilka fragmentów ze świadectwa s. Bernadety Nyirampame, "głównej bohaterki" tego dnia. "Dzień moich ślubów wieczystych 28.11.2010, "spotkał się" ze świętem Matki Bożej z Kibeho. Ten zbieg okoliczności pokazuje mi, jak bardzo Matka Boża jest ze mną. Ona, która pomogła mi powiedzieć moje pierwsze "tak" na początku życia zakonnego, była przy mnie obecna dzisiaj w święto Jej objawień w Rwandzie, kiedy powiedziałam Bogu moje całkowite "tak" i stałam się na zawsze Jej Służką. Razem z Maryją, słowami Magnificat, składam dzięki Panu za dobrodziejstwa, które mi wyświadczył. Dziękuję Bogu, który dał mi łaskę, abym usłyszała Jego głos i odpowiedziała na Jego wezwanie, wstępując do tej rodziny zakonnej Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej (…) Moje serce jest pełne radości, ponieważ Pan mnie kocha i należę do Niego już na zawsze. To jest radość w Kościele, w mojej rodzinie zakonnej, w mojej rodzinie, która dała mi życie, i w moim sercu. Dziękuję tym wszystkim, którzy byli ze mną fizycznie i duchowo. Z całego serca dziękuję bardzo! W siostrzanej jedności jestem z Wami, aby razem budować nasz Kościół i nasze Zgromadzenie. Niech nam towarzyszy Matka Boża!".


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Sekretariat Misyjny
ul.Modrzewiowa 24
05-807 Podkowa Leśna
tel. 22/ 758-95-87
; sluzki_misje@wp.pl
Konto bankowe:21 1140 1010 0000 5024 7800 1002


powrót na stronę główną Zgromadzenia Sióstr Służek NMPN