powołanieznaki wezwania10 pytania świadectwa o powołaniu rekolekcje

Świadectwa dziewcząt z rekolekcji

Twój głos

"Rekolekcje pomogły mi bardziej zaprzyjaźnić się z Jezusem, rozmawiać z Nim w inny sposób. To jest dla mnie najważniejsze. Zobaczyłam też trochę, jak to jest w zakonie, jak wygląda życie sióstr. Potrafię teraz patrzeć na świat innymi oczami. Pomogło mi to odnaleźć inną drogę w życiu. Cieszę się, że tu byłam. Pozdrawiam Was!"

"Korzystam z tego udogodnienia, ze jest internet i jeszcze raz pragnę najmocniej podziękować i wyprzytulać Siostrę za te rekolekcje!!! Dziękuję!!!!"
"Pan Bóg działa niezawodnie i nawet takie baranki oporne jak ja, przygarnia z powrotem do siebie. Siostro, i dla takich baranków warto pracować i organizować rekolekcje. Niech Siostra nigdy nie przestanie!!! Pozdrawiam serdecznie ze słońcem w sercu i uśmiechem na ustach! A.J."

"Rekolekcje były dla mnie wielkim przeżyciem. Nauczyłam się lepiej rozmawiać z Bogiem i wyrażać to, że Go kocham."

"Rekolekcje te pozwoliły mi zbliżyć się do Boga. Odnaleźć siebie ponownie jako chrześcijanka. Pozwoliły mi oderwać się od świata zewnętrznego, spędzić czas na własnych przemyśleniach i modlitwie."
"Z rekolekcji skorzystałam tak, jak nigdy dotąd z żadnych rekolekcji. Dzięki tym rekolekcjom pogłębiła się moja wiara. Przeżyłam moc wzruszeń."
"Zabieram do domu spokój duszy ( wyciszenie), większą wiarę w Boga i przyjaźnie z koleżankami."
"Rekolekcje umocniły moją wiarę w Boga i pomogły w uporaniu się ze swoimi problemami. Dały mi też wiarę w siebie, żebym umiała dążyć wytrwale do wyznaczonego celu."
"Myślałam, że ktoś będzie przymuszał do modlitwy, tymczasem sama tego potrzebowałam i chętnie modliłam się. Poprawiłam jakość swojej modlitwy."
"Rekolekcje pomogły mi w rozeznaniu powołania. Uświadomiłam sobie, że jeszcze długa droga przede mną."

Indywidualne rekolekcje rozeznawania

Twój głos

W sercu każdego człowieka jest wpisana tęsknota Boga, także poznania siebie. Rekolekcje rozeznawania, w których - dzięki łasce Bożej - mogłam uczestniczyć, nie było to nic innego, jak spojrzenie na swoje życie oczyma Stwórcy. Przyjechałem na nie z bagażem różnych doświadczeń, głównie cierpienia, własnej słabości, grzeszności, niedoskonałości. Cisza, modlitewne skupienie, trwanie przed Najświętszym rzuciło promień światła na moje dotychczasowe życie widziane w ciemnych barwach. Jezusowym spojrzeniu pełnym miłości głęboko odczułam, że jestem kochana, że nikomu tak na mnie nie zależy, jak właśnie Jemu. Odtąd moim pragnieniem stało się i jest zacieśnianie, pogłębianie przyjaźni z Panem. Wiele razy odchodziłam, a On czekał stęskniony, i to było najpiękniejsze, bo Bóg jest miłością.

"Zajączek"

Rekolekcje - co to jest?
Tak w ogóle - człowiek składa się z pytań. Jeśli chceś przedstawić człowieka, możesz narysować znak zapytania, a poniżej napisać: "Oto człowiek".


Ty jesteś zagadką. "Po co żyć?" Pytanie proste i trudne zarazem, egzystencjalne, które wcześniej lub póżniej zadaje sobie każdy z nas. Trudno jest żyć, kiedy nie wiadomo, po co się żyje. Od znależenie prawdziwej odpowiedzi zależy Twoje szczęście.


Twoje horyzonty są o wiele szersze niż wszystkie pieniądze, motory, samochody i rozrywki razem wzięte. Jest w Tobie wymiar duchowy, który nie zadowala się posiadaniem, lecz pragnie być. To serce, bijące nie dla rzeczy, lecz dla Kogoś. Jesteś stworzony do pewnego spotkania, od którego będzie zależeć twoja realizacja jako istoty ludzkiej.


Jezus przygotował Ci miejsce i czas na spotkanie i czeka na Ciebie!


Nawet kamień do czegoś służy
Gelsomina: Nic nie stworzy niczego. Nikomu nie jestem potrzebna. Życie jest dla mnie znużeniem i goryczą.
Klaun: Nawet ten mały kamyk do czegoś służy.
Gelsomina: Do czego?
Klaun: Myślisz, że to wiem? Gdybym wiedział, czy wiesz, kim mógłbym być?
Gelsomina: Kim?
Klaun: Dobrym Bogiem. Tym, który wszystko wie! Kiedy się urodzisz... nawet kiedy umrzesz! Kto mógłby to wiedzieć? Ja nie wiem, do czego służy ten kamień, ale z pewnością do czegoś służy. Gdyby był niepotrzebny, także reszta byłaby niepotrzebna, gwiazdy również! Tak już jest, wiesz o tym? I ty, także ty do czegoś służysz, ze swoją głową głupka!
(Federico Fellini, reżyser, w filmie La strada).W ludzkim sercu istnieją takie pytanie, na których znalezienie odpowiedzi przekracza ludzkie możliwości. Rekolekcje jest czasem, gdy możemy zadać te pytania Bogu - On na to czeka. Możemy pytać Go nie z nastawieniem "rewindykacyjnym", ale jak dziecko, który ufa, że Ojciec udzieli mu każdą odpowiedż w czasie, którym będzie mógł toprzyswoić.


następne rekolekcje

powołanieznaki wezwania10 najczęstsze pytania rekolekcje


Dom Generalny: Mariówka 3, 26-400 PRZYSUCHA tel. (0 48) 675 17 28 sluzki@op.pl