KobyłkaLublinprzedszkole w ŁomżyPułtuskochronka w Przysusze

Łomża


 

 NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE KATOLICKIE
ZGROMADZENIA SIÓSTR SŁUŻEK NMPN
ul. Radziecka 4 18-400 ŁOMŻA
tel. (086) 216 69 50; 215 15 26
e-mail: 21964984@pro.onet.pl

Przedszkole istnieje od 1 września 1998 r. Aktualnie jest w nim 112 dzieci w wieku od 3 do 6 lat, które są podzielone na 4 oddziały. W przeważającej części personel stanowią siostry.

Staramy się wychowywać dzieci w duchu wartości katolickich. Jednocześnie spełniamy zadania i wytyczne określone przez system oświaty tak, by dzieci były dobrze przygotowane do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.
Oprócz określonych programem, odbywają się w przedszkolu zajęcia dodatkowe: z rytmiki, języka angielskiego, jest również kółko plastyczne.

Każde dziecko ma prawo do życzliwego i podmiotowego traktowania, do poszanowania jego godności, pomimo odrębności i to staramy się realizować w ramach wytyczonych programów wychowawczych.

Pragniemy uczyć dzieci umiłowania Boga, swoich najbliższych, umiłowania Ojczyzny oraz bezinteresownej miłości w relacjach ze wszystkimi, tworzącymi społeczność przedszkola. Pracujące siostry i panie oddziaływają na swych podopiecznych z dobrocią i miłością. Starają się kształtować ich umysły i serca tak, aby zdolne były zbliżyć się do Boga i z szacunkiem odnosić do każdego spotkanego człowieka.
Przedszkole ma swoje mniejsze i większe uroczystości wpisane w cały rok zajęć i wtedy często towarzyszą dzieciom członkowie ich rodzin. Należą do nich :
ˇ Msza św. na rozpoczęcie roku,
ˇ św. Mikołaj, Wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia,
ˇ świętowanie Dnia Babci, Dziadka - w styczniu, Ojca, Matki
ˇ pielgrzymki do sSanktuariów Maryjnych
ˇ wycieczki połączone z ogniskiem.

Naszym pragnieniem jest, aby dzieci doświadczały w przedszkolu poczucia bezpieczeństwa i chętnie spędzały w nim czas, a rodzice czuli z naszej strony wsparcie w trudnym procesie wychowywania. My przyjmujemy każdy dzień jako dar od Boga, przeżywany wspólnie z dziećmi ku Jego chwale.


wstecz

 

szkoły w Mariówceszkoły w SandomierzuDzieło Pomocy Chorym


Dom Generalny: Mariówka 3, 26-400 PRZYSUCHA tel. (0 48) 675 17 28 sluzki@op.pl